Dziś czwarty i przedostatni dzień obchodów Dni Rybnika 2013. Z tej okazji mieszkańcy całego regionu mogli dziś zwiedzać schron bojowy na Wawoku.

W obchody Dni Rybnika 2013 włączyli się dziś także pasjonaci z forum Zapomniany Rybnik, którzy otworzyli dla zwiedzających schron mieszczący się w dzielnicy Wawok. Ten pochodzący z czasów II wojny światowej schron sami pasjonaci odrestaurowali i odmalowali. Teraz kilka razy w roku pokazują go mieszkańcom.
Ci którzy pojawili się w dzielnicy Wawok nie żałowali. - To świetna lekcja historii dla dzieciaków. Sama nigdy tu nie byłam. Jestem zdziwiona, że schron jest taki mały - mówi nam Katarzyna Szymik, która wraz z pociechami zwiedzała schron.
A co jeszcze dziś nas czeka w ramach Dni Rybnika 2013?
Rynek, 17.00-22.00, występy zespołów
- The Moekicks z Dorsten (Niemcy)
- Melting Pot z Mazamet (Francja)
- Zawiało z Rybnika
- Piter Pan Beatbox z Rybnika
- premiera utworu, "Rybnik HeyNow"
- East Antrim Traditional Music School i Bentra Irish School of Dancing z Newtownabbey (Irlandia Północna)
- Carrantuohill & Salake
Państwowa Szkoła Muzyczna, 17.00 - Koncert chóru z Larissy (Grecja) z udziałem chóru i orkiestry Szkoły Szafranków z Rybnika
Muzeum, 10.00-18.00 - Jarmark Muzealny: „Średniowieczne Rzemiosła”, Grupa Rekonstrukcyjna "Kram Rudych"
Kampus, 15.00-19.00 - Ekologiczna wioska dziecięca
Kampus, 12.00-20.00 - „Miasteczko dmuchańców” dla dzieci z Klownem Dyzio (laboratorium balona Klowna Dyzio, malowanie twarzy, konkursy, gry, zabawy i inne atrakcje)
Rybnickie Centrum Kultury, 19.30 - XXII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych "Złota Lira 2013" – Koncert galowy (impreza biletowana, 15 zł)

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

marian (gość)

Według mnie najlepszy punkt obchodów DNI RYBNIKA. Jestem pod ogromnym wrażeniem działalności tych pasjonatów, schron jest super a żołnierze z grup rekonstrukcyjnych pokazali naprawdę kawał historii.