Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dni Rybnika 2013 coraz bliżej. W kasach Rybnickiego Centrum Kultury można już kupić bilety na wielki koncert plenerowy, który odbędzie się w ramach Dni Rybnika. Na scenie rybnickiego kampusu w Noc Świętojańską, czyli 16 czerwca, wystąpią zespoły Oberschlesien i Zakopower.

- Bilety w przedsprzedaży, która trwa do 15 czerwca kosztują tylko 5 złotych. W dniu imprezy wejściówki będą kosztowały 10 złotych. Bilety obowiązują wszystkie osoby, które skończyły 15 lat. Młodsi mieszkańcy miasta wchodzą na koncert za darmo - mówią organizatorzy przedsięwzięcia.
Zbliżające się wielkimi krokami Dni Rybnika 2013 będą na pewno wielkim wydarzeniem. Patronat nad obchodami objął Dziennik Zachodni oraz portal rybnik.naszemiasto.pl. Święto miasta rozpocznie się dokładnie 13 czerwca, kiedy to na rynku w Rybniku otwarte zostaną stragany lokalnych rzemieślników w ramach Jarmarku Śląskiego.
- Koncerty, inscenizacje, pokazy, konkursy - to atrakcje planowane w ramach VI Dni Rybnika. Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniach, bowiem jak pokazały ubiegłe edycje Święta Miasta, jest to doskonały sposób na wspólną zabawę i wypoczynek oraz integrację - mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika. - Jak zwykle będzie okazja ku temu, by kultywować rodzime tradycje. Nawiążemy do nich za sprawą Jarmarku Śląskiego, konkursu na najlepszy "Rybnicki konsek kołocza" czy festiwalu "Złota lira". Dzięki występom zespołów z miast partnerskich poznamy kulturę innych regionów. Swoją twórczość zaprezentują także rodzimi twórcy, dzieci i seniorzy - dodaje.
Wielkim wydarzeniem podczas tegorocznych Dni Rybnika będzie uroczysta premiera utworu "Rybnik HeyNow", który promować ma nasze miasto. Inspiracją do jego powstania był miejski hejnał, który każdego dnia rozbrzmiewa z wieży ratusza. Premiera tego utworu zaplanowana została na sobotę (rynek, około godziny 17). Wcześniej, także na rynku odbędzie się tradycyjny turniej rybnickich dzielnic.
Co jeszcze będzie się działo w ramach tegorocznego święta miasta? Najwcześniej, bo już 14 czerwca , na ulicach miast podziwiać będziemy występy orkiestr dętych z całej Europy podczas festiwalu "Złota Lira". Dzień później w także ramach obchodów święta miasta zwiedzać będzie można odrestaurowany schron bojowy, który mieści się w dzielnicy Wawok (sobota, w godzinach od 10 do 15). Na godzinę 12.30 w tym miejscu odbędzie się specjalna inscenizacja historyczna.
Wiele będzie się działo także w niedzielę - 16 czerwca. Na początek warto wybrać się na "Biesiadę do Antoniczka", czyli odpust w parafii pod wezwaniem św. Antoniego. Tego dnia odbędzie się także tradycyjny Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II. A wieczorem na terenie kampusu wystąpi zapowiadane gwiazdy. Nie zapomnijcie kupić na ten koncert biletów.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!