W Czerwionce-Leszczynach znaleziono 6 kontenerów z niebezpiecznymi odpadami. Policja bada sprawę.

Czerwionka-Leszczyny: Na terenie starej cegielni znaleziono 2 tony niebezpiecznych odpadówRybniccy strażacy musieli uporać się z zabezpieczeniem 6 kontenerów z aż 2 tonami niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia substancji, które zostały porzucone na terenie starej cegielni w Czerwionce-Leszczynach. Strażacy użyli nawet licznika Geigera, którym zbadano radioaktywność substancji na szczęście urządzenie nic nie wskazało.

-Po przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania ustalono, że w trzech zbiornikach znajduje się żywica epoksydowa, która jest substancją wysoce łatwopalną, a w pozostałych trzech biel tytanowa, która służy do barwienia żywicy. - mówi Bogusław Łabędzki - rzecznik rybnickiej straży pożarnej

Policja prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia nieodpowiedzialnego właściciela odpadów.

-W tej chwili trwa ustalanie osoby odpowiedzialnej za porzucenie odpadów - mówi Anna Karkoszka - rzecznik rybnickiej komendy policji.

Kontenery zostały przekazane Zarządowi Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach i obecnie znajdują się w punkcie selektywnej zbiórki odpadów, gdzie pozostają zabezpieczone jako dowód aż do wykrycia sprawcy i zakończenia śledztwa. Żywica epoksydowa poza łatwopalnością powoduje także szkody w środowisku naturalnym oraz przy kontakcie ze skórą może wywołać reakcję alergiczną, a nawet oparzenie.

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!