Do 14 sierpnia filmowcy-amatorzy z całego regionu mogą zgłaszać swój udział w Rybnickich Prezentacjach Filmu Niezależnego, czyli popularnym RePeFeNe. To doroczna, największa w regionie impreza filmowa, która do Rybnika przyciąga nie tylko twórców kina niezależnego ale także miłośników tego gatunku i największe gwiazdy polskiego kina.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W tym roku festiwal odbędzie się już po raz dziewiąty. Impreza rozpocznie się 23 września i potrwa 4 dni.

- Filmowcy mogą zgłaszać filmy w trzech kategoriach: fabuła, dokument i eksperyment bez limitu czasowego. W każdej kategorii zostanie przyznana pierwsza nagroda. Spośród filmów, które otrzymają to wyróżnienie jury wyłoni najlepszy film festiwalu, który otrzyma nagrodę Grand Prix i nagrodę pieniężną. Dodatkowo zgromadzona na pokazach publiczność w drodze głosowania wybierze najlepszy film publiczności - tłumaczą organizatorzy konkursu z Klubu Filmu Niezależnego w Rybniku-Chwałowicach.

Filmy nadesłane do konkursu oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wchodzić będzie między innymi: krytyk filmowy, autor książek Jan F. Lewandowski, niezależny filmowiec Grzegorz Lipiec i Eugeniusz Kluczniok, reżyser na co dzień związany z Klubem Filmu Niezależnego. Przegląd filmów konkursowych, to nie jedyne atrakcje, które będą czekały na miłośników kina. Podczas czterodniowego przeglądu w Rybniku odbywać się będą także warsztaty filmowe, specjalne pokazy filmowe, spotkania z ludźmi kina.

Obrazy do konkursu można zgłaszać do 14 sierpnia. Do tego dnia należy przesłać film, kartę zgłoszenia na adres: Dom Kultury Chwałowice, 44-206 Rybnik, ul. 1 Maja 95 (z dopiskiem "IX RePeFeNe").

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!