(© Fot. Aleksandra Cieśla)

Cierpisz na zespół policystycznych jajników? Przekonaj się, jakie korzyści przynieść ci może akupunktura.

Zespół policystycznych jajników jest chorobą, która dotyka co dziesiątą kobietę w wieku rozrodczym. Objawia się wysokim poziomem męskich hormonów, nieregularnymi miesiączkami, torbielami na jajnikach, nadmiernym owłosieniem, trądzikiem i problemami z zajściem w ciążę. Jak dowiedli specjaliści ze Szwecji, w walce z symptomami choroby skuteczna okazać się może akupunktura. Poddali oni analizie zależność pomiędzy zespołem policystycznych jajników a zmniejszoną aktywnością współczulnego układu nerwowego. W ramach badania 20 pacjentek przez 16 tygodni stosowało akupunkturę i wykonywało ćwiczenia fizyczne. Naukowcy dowiedli, że zabiegi wpłynęły pozytywnie na cykl menstruacyjny i poziom testosteronu wśród kobiet.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kaśka Mała (gość)

O nie wiedziałam, że akupunktura działa na ten zespół. Natomiast musze przyznać, że korzystam z tych zabiegów od 3 lat mniej więcej co roku. Po to aby wzmocnić swoja odporność. Wczesniej dużo chorowałam, odkad korzystam z zabiegów u dr Seny nie chorowałam ani razu nawet nie miałam malutkiego przeziebienia

panienkanowak@...

Dokładnie jest tak, jak piszecie. Akupunktura przynosi wiele korzyści, warto tylko odważyć się na taki zabieg. Wiele osób rezygnuje po ty, jak wyczyta jakies niesprawdzone informacje nt akupunktury lub trafi do kogoś, kto się na tym nie zna. Jeśli traficie do specjalisty (ja np. mam dr Senę z gabinetu na Polnej) będziecie zadowoleni. W gabinecie medycyny wschodniej dowiecie się wszystkiego, o co zapytacie. Wątpliwości nie będzie.