Burze z gradem w śląskim mogą pojawić się w niedzielę. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi ulewami i silnym wiatrem. Załamania pogody możemy spodziewać się od południa przez cały dzień i niedzielny wieczór.

Burze z gradem w śląskim 10.08.2014 [OSTRZEŻENIE]


Od niedzielnego południa spodziewane są burze z gradem na terenie województwa śląskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnych opadów szaconawe jest na 80 procent.

Burze z gradem mogą pojawić się aż do godz. 22. Opady deszczu mogą wynieść do 25 mm.

Lokalnie wiatr w porywach może wiać z prędkością 65 km/h.

Silne oberwania chmur rozpoczęły się 31 lipca. Ulice zamieniały się w rzeki m.in w Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu, Zabrzu. [Zobacz ZDJĘCIA]

W nocy ulewy przesunęły się na Żywiecczyznę, gdzie straty były ogromne - zalane posesje, drogi i piwnice [Zobacz ZDJĘCIA]. W samej tylko infrastrukturze straty na terenie gminy Świnna po ostatnich deszczach to ok. 12 mln zł.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!