Bluesowy aMOK w Żorach już wkrótce! Bluesowy aMOK w Żorach już wkrótce!

Już dziś warto zarezerwować sobie ten wieczór - w sobotę, 11 marca, odbędzie się druga edycja Żorskiego aMOK-u Bluesowego. Impreza, która już w zeszłym roku udała się znakomicie, powraca w bardzo ciekawym wydaniu.

Bluesowy aMOK w Żorach już wkrótce!Oczywiście, przede wszystkim muzyka. Tym razem jednak nie tylko koncert.

Oto 11 marca w południe w ramach aMOK-u organizowane są warsztaty z mistrzem gitary bluesowej i jazzowej Leszkiem Cichońskim.

To wspaniała okazja do podpatrzenia muzyka, który wychował całe pokolenia gitarzystów. Zatem o godzinie 12 - warsztaty. A już o 17 ruszy w MOK-u giełda płyt winylowych, CD i gadżetów muzycznych.

Koncert główny rozpocznie się o godzinie 18 na zamkniętej scenie letniej MOK-u. Zacznie się, podobnie jak w ubiegłym roku, od wspólnego odegrania utworu, który jest symbolem całej współczesnej muzyki gitarowej, czyli hendriksowskiego „Hey Joe”.

Zaraz po „Hey Joe” na scenę wyjdą muzycy z „Jerry’s Fingers”, którzy, jak sami o sobie piszą, inspirują się wieloma gatunkami bluesa, lecz głównie bluesem Zachodniego Wybrzeża, jump bluesem czy boogie woogie.

Następnie zagra duet Bogdan Rumiak i Czesław Hibner, czyli część Mr. Bluesa. Zabawa, ale i wzruszenia gwarantowane. Żadnego udawania, tylko prawdziwe muzyczne emocje, zarówno wtedy, gdy grają swoje rzeczy, jak i amerykańskie standardy czy niezapomniane numery Kyksa. Na koniec koncertu - zespół Leszek Cichoński Guitar Workshop. Uczta dla miłośników gitary. A jeszcze potem jak session, który poprowadzi zespół Znaki czasu. Na scenę zaproszeni mogą czuć się wszyscy, którzy czują bluesa.

Patronat nad II Żorskim aMOKiem Blusowym objął Dziennik Zachodni.
=======

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!