W nowym basenie skąpał się wczoraj m W nowym basenie skąpał się wczoraj m

W nowym basenie skąpał się wczoraj m.in. radny Jan Mura (© fot. Agnieszka Materna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dwa baseny, jacuzzi, sauny i przestronne szatnie mają do dyspozycji mieszkańcy miasta, którzy korzystać będą z nowej pływalni krytej przy ulicy Jastrzębskiej w dzielnicy Boguszowice. Wczoraj obiekt został uroczyście otwarty.

- W budynku znajdują się dwie niecki basenowe. Główny basen ma 25 metrów długości i ponad 12 metrów szerokości. Tuż obok znajduje się mniejszy, który przeznaczony jest dla dzieci i osób, które dopiero uczą się pływać. Dodatkowo w budynku mieści się zespół 4 saun z szatniami, natryskami. Wszystko jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - wylicza atrakcje Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

Jako pierwsi do nowego basenu wskoczyli ratownicy z rybnickiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Ten basen bardzo się w mieście przyda. Dla nas, ratowników, to idealne miejsce do treningów i organizacji zawodów pływackich. Są tutaj nawet trybuny zdolne pomieścić kilkaset osób - mówi Sławomir Walento, szef WOPR w Rybniku. Radości nie kryli mieszkańcy, którzy zjawili się na otwarciu. - W końcu i nasza dzielnica dorobiła się naprawdę dużej atrakcji - mówi Lucyna Krysiak.

Budowa kosztowała prawie 16 milionów złotych. 2,5 miliona pochodziło z dotacji, jaką miasto dostało z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!