Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy rozpocznie się 6 sierpnia. W 1. kolejce beniaminek Górnik zagra w Zabrzu z Polonią Warszawa. Ruch Chorzów czeka wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk, a Polonia Bytom zmierzy się w Bełchatowie z GKS.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chorzowianie po raz pierwszy zaprezentują się własnym kibicom 14 sierpnia, gdy na Cichą przyjedzie Wisła Kraków. Polonia w 2. kolejce gościć będzie w Bytomiu Lechię, natomiast Górnik czeka wyjazdowe spotkanie w Lubinie z Zagłębiem.

Wielkie Derby Śląska odbędą się jesienią w Zabrzu. W 4. kolejce 28 sierpnia Górnik podejmować będzie na Roosevelta Ruch. W 6. kolejce 18 września dojdzie w Bytomiu do derbowej potyczki Polonii z Ruchem, a w 12. kolejce 6 listopada Górnik gościć będzie w Zabrzu Polonię.

W tym roku rozegranych zostanie 16. serii spotkań, a runda jesienna zakończy się 4 grudnia. Wiosną przyszłego roku zmagania ekstraklasy wystartują 26 lutego, a koniec sezonu 2010/11 zaplanowano na 29 maja. Z powodu oddawania do użytku nowych lub zmodernizowanych stadionów odstąpiono od zasady rozgrywania meczów według systemu "dom-wyjazd-dom".

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jamal (gość)

yohoo mój górnik wygrał mecz i jest 6 w lisze mam nadzieję że nie spadną z ligi