12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy za 11 X! Sejm przegłosował dodatkowy dzień wolny

Wolny poniedziałek 12 listopada 2018: Sejm przegłosował ustawę o obowiązkowym dniu wolnym 12 listopada w zamian za przypadający 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Oznacza to, że nieoczekiwanie w listopadzie będziemy mieli długi weekend. Dzień wolny 12 listopada został ustanowiony na wniosek PiS.

TK

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

29.10.2018, 19:13

Wolne...! a kto nam małym przedsiębiorcom zapłaci za ten dzień .Zapłać wszystkie opłaty związane z prowadzeniem działalności, a ja mam zapytanie z czego skoro zaraz więcej dni będzie wolnych od pracy aniżeli pracujących. Rząd rządzi chce wolne i ma:(

25.10.2018, 15:01

Cały czas po 1989 roku słyszałem iż polska po 1945 roku nie była niepodległa ale pod zaborem radzieckim.Skad się wzięło to 100 lecie odzyskania niepodległości ?

25.10.2018, 13:30

Wiecznie te niemieckie slazaki (szczury) mają problem po co Polsce niepodległości święta wolne
Ubrać pampers i do Lidla 12g.7dni w tyg.
14 listopada kot pani Merkel ma urodziny to święto na całym świecie
Będziecie świętować śląskie lewaki.

25.10.2018, 12:35

poczytajcie sobie tekst uchwały to zobaczycie kto ma wolne!!!tylko rząd

25.10.2018, 11:22

AJTAM AJTAM jeleń dzień Kurdupel

25.10.2018, 11:20

PiS to wielka sprawa Bing

24.10.2018, 21:40

Są niepracujące niedzielę dla niektórych to może dla wszystkich wolny poniedziałek choć raz w tygodniu? Hm….

24.10.2018, 20:20

do irasiad-jesteś Jurek z kurnika?

24.10.2018, 17:46

A Wigilia dalej pracujaca, najbardziej stresujący dzień w roku

24.10.2018, 11:59

Nie mam pojęcia jak coś takiego zrobić, ale może ktoś jest w stanie zorganizować demonstrację 12 listopada przeciwko marnotrawieniu pieniędzy przez rząd? Chętnię wezmę w czymś takim udział, bo krew mnie zalewa kiedy widzę, jak spowalniają gospodarkę i wydają/rozdają pieniądze na lewo i prawo.

24.10.2018, 06:47

Przecież 12-go października naście lat wstecz wyemitowano pierwszy odcinek " O dwóch takich co ukradli księżyc" to dlatego Jarosław Zawsze Dziewica zrobił nam przymusowe wolne, w tvpis podobno bedzie maraton o Jacku i Placku, od rana do usranego wieczora...

23.10.2018, 20:13

Anonim...debilem to ty jesteś!!!

23.10.2018, 20:01

banda idiotow pis.

23.10.2018, 14:28

Jaki macie problem? Nie wiem czy to jest jeszcze aktualne bo jestem emerytem ale parę lat temu był taki przepis. Jeśli w niedzielę przypada święto, to pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikom dzień wolny w innym terminie. Pamiętam jeszcze kartki na urzędach "Poniedziałek wolny za święto w niedzielę".

23.10.2018, 13:33

proponuje zeby byl tez wolny poniedzialek i piątek-co drugi tydzien wolna środa,jestesmy tak poteznym panstwem ze nie musimy pracowac

23.10.2018, 12:12

Proponuję jeszcze Wniebowstąpienie Polski jako święto ruchome, gdzieś w lutym. Sklepy będą otwarte, jeśli dzień miesiąca dzieli się całkowicie przez 3. Komunikacja działa według rozkładu, jak w dni robocze chyba, że w danym województwie trwają ferie szkolne. Gdy święto wypadnie 29 lutego - bonus (puszka piwa na każde drugie i kolejne dziecko, do odbioru w MOPsie).

23.10.2018, 11:46

Najbardziej pro-społeczna władza od 1918 roku.

23.10.2018, 10:15

Ale niedziela robocza ?

23.10.2018, 10:14

Idiotyzm! Zamiast wreszcie wprowadzić wolną Wigilię, by ci wszyscy biedni ludzie nie musieli gonić po pracy za ostatnim autobusem zjeżdżającym po 18 do zajezdni, a potem jeszcze smażyć karpie, to oni mnożą jakieś dziwne święta.