Dziś na terenach zielonych rybnickiego kampusu przy ulicy Rudzkiej prezydent Rybnika Piotr Kuczera zasadził pierwsze z tysiąca nowych drzew dla Rybnika. Nowe drzewa pojawią się w centrum miasta min. na Placu Jana Pawła II z fontanną. W tym samym czasie pracownicy UM na rynku rozdawali 100 sadzonek drzew dla mieszkańców. Ale to nie wszystko. Nadleśnictwo podaruje sadzonkę drzewka każdemu rybniczaninowi, który odwiedzi siedzibę nadleśnictwa przy ul. WIelopolskiej!

Akcja zadrzewiania Rybnika, którą zainaugurował prezydent Rybnika Piotr Kuczera, sadząc na Kampusie 10-letniego platana, związana jest ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Lasów przypadającym 21 marca.

- Miasto Rybnik chce się włączyć w te działania, które mają sprawić, że Rybnik będzie bardziej zielonym miastem. Bo mamy takie prawodawstwo, które jest delikatie mówiąc problematyczne (red. spowodowało lawinową wycinkę drzew w całym kraju). A z drugiej strony zachęcam wszystkich mieszkańców , a zacznę od siebie, aby na terenie miasta, na swoich prywatnych posesjach sadzić drzewa. One wykonują pracę, która jst niedoceniana przez wielu – produkują tlen, który jest nam potrzebny - mówił Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Prezydent zapowiedział masowe sadzenie drzew w centrum.
- Będziemy sadzić drzewa w takich miejscach, w których dotąd ich brakowało np. na placu Jana Pawła II. Tam będą nasadzenia. Nowe drzewa pojawią się w okolicach centrum. Mamy ambitny plan – około 1000 drzew na terenie miasta. To liczba symboliczna, chciałbym żeby było ich jak najwięcej - mówi Kuczera.

Tuż po spotkaniu na kampusie, na mieszkańców, którzy pojawili się na rybnickim rynku czekało 100 dodatkowych sadzonek drzew ufundowanych przez miasto.

Autor wideo: A.Król


Ale to nie wszystko. Nadleśnictwo Rybnik da każdemu rybniczaninowi drzewko!
- Trzeba przejść do działania i zacząć sadzić. Nasze miasta to takie miejsca, gdzie brakuje drzew. Zaproponowałem, by każdy mieszkaniec Rybnika dostał sadzonkę. Takich drzew jak sadzimy w lesie, 2 – 3 letnich, obowiązkowo gatunków rodzimych - mówi Janusz Fidyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!