Wybierz region

Wybierz miasto

  Kamil Durczok w rodzinnych stronach

  Autor: (isa)

  2002-12-06, Aktualizacja: 2004-12-17 23:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Kamil Durczok gościł w poniedziałek w Radlinie. Tym razem była to oficjalna wizyta na zaproszenie młodzieży z Gimnazjum nr 1. Znany dziennikarz telewizyjny dość często jednak odwiedza te strony nieoficjalnie.

  Kamil Durczok gościł w poniedziałek w Radlinie. Tym razem była to oficjalna wizyta na zaproszenie młodzieży z Gimnazjum nr 1. Znany dziennikarz telewizyjny dość często jednak odwiedza te strony nieoficjalnie. W Radlinie mieszkają jego babcia, Klara Durczok, oraz rodzina ze strony ojca Krystiana.


  - Z babcią to zawsze sobie "pogodom" po śląsku - mówił gimnazjalistom lektor "Wiadomości". Troskliwie podtrzymywał starszą panią podczas schodzenia po schodach.

  Gość uczestniczył najpierw w spotkaniu m.in. z władzami miasta i przedstawicielami gimnazjum. Dyskutował m.in. o polityce w telewizji i o śląskich posłach. Potem spotkał się z młodzieżą w Miejskim Ośrodku Kultury. Tutaj został wzięty w krzyżowy ogień pytań. - Jakie są pana słabości? Jakim jest pan domownikiem? Czy to prawda, że u pana stoi najbardziej wycałowany telewizor na świecie? - pytała młodzież..

  Kamil Durczok przyznał się, że rzadko bywa w domu, nie naprawia kranów, nie wkręca żarówek. Potwierdził, że jego sześcioletni syn Kamil całuje go na dobranoc w... ekran telewizora. Podkreślił jednak, że kocha swój zawód i nie zamieniłby go na żaden inny.

  - Jeśli człowiek poczuje, że jest zmęczony albo znudzony pracą, powinien jak najszybciej zająć się czymś innym, naprawianiem zegarów albo prostowaniem gwoździ, czymś, co przyniesie mu radość - żartował.

  Wieczorem gość z Warszawy spotkał się z mieszkańcami Radlina na internetowym czacie.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)